Integro – gra terapeutyczna

W ramach projektu zleconego przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 nasza fundacja przygotowała grę planszową Integro.

INTEGRO to rozwojowo – edukacyjna gra planszowa dla dzieci w wieku 10+

Czym jest Integro?

Integro jest grą zespołową, kooperacyjną, z elementami RPG, opartą na współpracy graczy i drużyn, w której wygrywają wszyscy lub wspólnie wszyscy ponoszą porażkę. Całą rozgrywkę prowadzi Mistrz gry, który prowadząc przygodę, uczy graczy komunikacji, kontaktu z własnymi emocjami, empatii, osiąganiu kompromisów, asertywności, współpracy i wzajemnego słuchania.

Doświadczenie zdobyte w trakcie gry pozytywnie wpływa na rozwój umiejętności rozwiązywania konfliktów, uczy tolerancji i szacunku dla siebie i innych. Gra rozwija umiejętności poznawcze, intelektualne, integruje grupę oraz stanowi formę oddziaływań socjoterapeutycznych. Zawiera nie tylko elementy edukacyjne, ale również budującej pozytywną integrację grupy.

  • Autorzy gry: Sławomir Wiechowski, Joanna Graniger, Paulina Korwek, Maciej Pietkiewicz, Elwira Tomasiak, Dominik Wiechowski, Beata Kurowska
  • Ilustracje: Beata Batorska
  • Projekt graficzny: Granna Sp. z o. o.
  • Korekta: Aneta Zdunek
  • Liczba graczy: 4-20 osób
  • Czas gry: 30-60 minut

Dla kogo?

Wychowawcy świetlic socjoterapeutycznych i opiekuńczo-wychowawczych oraz dzieci z rodzin z problemem alkoholowym, uczestniczące w programach pomocy, w szczególności grupa wiekowa powyżej 10 roku życia.

Gra INTEGRO zgodnie z założeniami konkursu jest darmowa

Grę można otrzymać wypełniając:

i spełniając jedno z 3 kryteriów:

  1. w danej instytucji znajduje się świetlica socjoterapeutyczna
  2. lub świetlica opiekuńczo-wychowawcza
  3. są prowadzone zajęcia socjoterapeutyczne
  • liczy kolejność zgłoszeń

Po otrzymaniu gry należy wypełnić elektroniczną ankietę ewaluacyjna